<
 

LABOMAR TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER

Tel : 0216 417 70 01 / Fax : 0216 417 33 50

 
 

www.labomar.net   /  webinfo@labomar.net  

 

 

 Protherm Kamara Fırın grubu, daha etkin ısı izolasyonu sağlamak ve dış yüzeyin daha soğuk olmasını temin etmek amacıyla çift katlı yapıya sahiptir. Bu ısı yalıtım tekniğinde seramik bazlı malzemelerden oluşan hücre 1.kademe , dış kasa ile iç hücre arasında kalan hava ise 2. kademe izolasyonu sağlar. Kapak operatörün yüksek sıcaklıklarda zarar görmemesi için yukarıya açılmakta ve sıcak yüzeyi operatörden uzaklaştırmaktadır. Bu grupta yer alan 1100°C ile 1600°C arasındaki ürün yelpazesini resimleri ile size sunmaktayız. Fırınlarımız,1300°C sıcaklığa kadar destekleyici seramik boru üzerine sarılı açık tel rezistans ile çalışır. Bu modellerin en büyük avantajı rezistans değişiminin kolay ve ekonomik olmasıdır. Düşük termik kütle izolasyonu, etkin bir izolasyon kadar , fırının oldukça hızlı ısınmasını da sağlar.

1400°C ’den başlayan fırınlarda oldukça uzun servis hayatına sahip Kanthal Globar serisi Silisyum Karbür (SiC) ısıtıcı elemanlar kullanılmaktadır. Sistemde kullanılacak sıcaklık kontrol cihazı kullanıcının ve prosesin gerektirdiği ihtiyaçlara bağlı olarak farklı program kapasitelerine sahip olacak biçimde seçilebilir. Hücre baca çıkışı 1300°C sıcaklığa kadar olan ürünlerimizde standarttır.

1400°C ve üzerindeki sıcaklıklarda çalışan fırınlar için baca deliği opsiyoneldir. Tüm fırınlarda kapak açıldığında enerjiyi kesen emniyet düzeneği mevcuttur.Tipik kamara fırın uygulamaları: ergitme, termik yaşlandırma, seramik sinterleme, metal ısıl işlem operasyonları, kimyasal dekompozisyon, termik şok testi vb. tip işlemleri içermektedir

HACİM VE EBATLAR VE TEKNİK ÖZELLİKLER İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

 

 

 

YENİ... YENİ... YENİ.... 1800 °C MODELLER ARTIK ÜRÜN PORTFOYÜMÜZE KATILDI

BU MODELLERİN, HACİM VE EBATLAR VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ


1800°C ‘ye ulaşan Yüksek Sıcaklık Kamara Fırınları serisini size sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu seri 4-10 litre kapasitelidir ve Kanthal kökenli güçlü molibdendisilisit (MoSi2) ısıtma elemanları ile donatılmışlardır.

Geleneksel çift katlı yapı ve çok yüksek dereceli izolasyon ile birlikte bu fırınlar oldukça iyi bir ısı izolasyonu sağlayarak dış sac yüzeyinin soğuk kalmasını sağlar. Dikey yönde ve elle açılan kapak, açıldığında enerjiyi kesen bir güvenlik anahtarına sahiptir. Fırında standart olarak sunulan bağımsız Yüksek Sıcaklık Alarm Kontrol güvenlik sistemi, maksimum sıcaklığın aşılması durumunda enerjiyi keser. Firmamız portföyünde yer alan tüm sıcaklık kontrol cihazları bu serideki fırınlarda kullanılabilir.

Bu fırınların kullanıldığı bazı uygulamalar: seramik ve malzeme araştırmaları, yüksek sıcaklık sinterleme işlemleri vb. uygulamalardır.1800°C’lik Kamara Fırınlarının yanı sıra 200,300,400 mm’lik ısıtma uzunluklarına sahip Yüksek Sıcaklık Tüp Fırınlarımızı size sunmaktayız. Hem yatay hem de dikey olarak üretilmesi mümkün olan bu fırınlar, yüksek sıcaklılarda vakum ve kontrollü gaz atmosferi altında yapılması gereken çalışmalar için vazgeçilmez cihazlardır. Isı kalkanları standart aksesuar olarak size sunulurken, paslanmaz çelik gaz besleme ve vakum flanşları opsiyonel aksesuarlardır. Molibdendisilisit (MoSi2 ) ısıtma elemanlarının kullanılmasıyla tutarlı bir kararlı ısıtma bölgesi yaratılabilmektedir. Rekristalize alümina tüpleri (%99.7) fiyata dahildir ve iç çapı 38-75 mm arasında değişmektedir.

Yüksek sıcaklık tüp fırınlarında sadece programlanabilir sıcaklık kontrol cihazları kullanılabilmektedir.
Alttan yükleme ve çabuk boşaltma gereksinimlerini karşılayan tümüyle yeni olan Asansörlü Fırınlar serisi bu bölümde ilginize sunulmuştur. Bu tip fırınların temel uygulama alanları, fırından numunelerin hızla çıkartılmasını gerektiren testler veya Cam Ergitme veya Porselen sırlama işlemleridir. Numunenin üzerine uygun bir potanın ters olarak kapatılmasıyla kontrollü atmosfer altında çeşitli uygulamalar yapmak ve gaz beslemek mümkündür. Tüm modeller tezgah üstü kullanıma uygundur.