..LABOMAR TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER...   Araştırma Geliştirme, Kalite Kontrol ve Endüstriye Yönelik Test Cihazları İmalat ve İthalatı Konularında Faaliyet Yürütmektedir...    Tel : 0216 417 70 01      Faks : 0216 417 33 50... Hemen Arayın... Elektronik posta için logomuza tıklayın...  Sitedeki tüm linkleri liste halinde görmek için buraya tıklayın.

 

Bize yazın

Hakkımızda > Erişim > Site Haritası: ANA SAYFA

 

          
 

 NEM TAYİN CİHAZLARI (Ürün Nemi)

 
 

Nem tayin cihazlarına genel bakış

Rutin numune nemi analizleri, Kimya, Gıda, ilaç, Ambalaj ve daha bir çok sektör için çok önem arz etmektedir. Bu analizler hassas terazi, etüv ve desikatör ile gerçekleştirildiğinde saatler sürerken, nem tayin cihazları ile birkaç dakika içinde sonuçlanabilmektedir. . Bu yöntem ile su moleküllerine Halojen kaynaktan enerji yüklenerek çekirdekten çepere doğru  hızla numuneden uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Son dönemlerde daha süratli soğuma ve ısınma gerçekleştirildiğinden geleneksel IR ( infrared) tüp sistemin yerini Halojen ısıtma sistemleri almıştır. Bu nedenle özellikle çok numune ile arka arkaya yapılan analizler için nem tayin cihazları vazgeçilmez bir ihtiyaçtır.

TÜM MODELLERDE

  • RS 232 çıkış sayesinde yazıcı veya PC destekli çalışabilme.
  • GLP formatında çıktı ve sonuç alabilme.
  • Güçlü işletim sistemi ve yazılım sayesinde kolay kullanım ve amaca ve numuneye göre metot ve program hafızaya alma,
  • Hızlı kurutma için Halojen Isıtıcı homojen dağılımı ile hassas sonuçlar almanızı sağlar.
  • Laboratuar tezgahında yer kaplamayan kompakt tasarım.
 

 

 

 

 
   
   
     

Detay

 

OHAUS NEM TAYİN CİHAZLARI

 

• İki ayrı model: 45 g kapasite, 0.001 g / % 0.01hassasiyet (MB-45) veya 35 g kapasite 0.005 g / % 0.05 hassasiyet (MB-35) 

Nem tayini için basit versiyon olarak üretilen OHAUS MB 35 model nem tayin cihazı bir çok alanda yeterli sayılabilecek özellikleri ile çok tercih edilmektedir. 35 gram numune kapasitesi vardır. 10 gramlık bir numunede yapılan analizde 0,005 okunabilirlik ve %0.05 hassasiyet ile sonuç verebilir. 3 tuşlu klavye ve adım adım komut ekranı ile son derece pratik ve kolay kullanımlı bir cihazdır. Test esnasında LCD ekranda %nem, mevcut ağırlık, mevcut sıcaklık ve test zamanını eş zamanlı olarak izlemeniz mümkündür. is 50° ila 160° C arasında 5°C aralıklar ile sıcaklık değeri set edilebilir.

Analitik versiyon olan OHAUS MB 45 modelde ise tartım kapasitesi 45 gram olup 10 gramlık bir numunede yapılan analizde 0,001 okunabilirlik ve %0.015 gibi çok yüksek bir hassasiyet ile sonuç verebilir. Bu modelde çalışma sıcaklık aralığı 200°C ye yükseltilmiştir, 4 seçilebilir otomatik kurutma programı ile teste başlama, kurutma ve sıcaklık parametreleri adım adım yönergeler ile set edilebilir. Güçlü işletim sistemi ve yazılımın sağlamış olduğu istatistik fonksiyonu zamana bağlı standart sapma ve her türlü hesaplama işlevlerini yerine getirip kayıt altına alır.

 

 

 

 

 
 

MB35 - MB45

 
  OHAUS MB 35 NEM TAYİN CİHAZI

OHAUS MB 45 NEM TAYİN CİHAZI

 
     

Detay

 

PRECISA NEM TAYİN CİHAZLARI

• İki ayrı model: 60 g kapasite, 0.001 g / %0.02 hassasiyet (XM 60) veya 120 g kapasite 0.001 g / %0.05 hassasiyet (MB-35)  her iki model için de holojen ve klasik IR ısıtma seçenekleri

Nem tayini için basit versiyon olarak üretilen PRECISA XM60 model nem tayin cihazı bir çok alanda yeterli sayılabilecek özellikleri ile çok tercih edilmektedir. 60 gram tartım kapasitesi vardır. 10 gramlık bir numunede yapılan analizde 0,001 okunabilirlik ve %0.02 hassasiyet ile sonuç verebilir. 10 tuşlu klavye takımı ve VFD alfanumerik parlak florasan ekran ile pratik ve kolay kullanımlı bir cihazdır. Test esnasında ekranda %nem, mevcut ağırlık, mevcut sıcaklık ve test zamanını eş zamanlı olarak izlemeniz mümkündür. 30° ila 230° C arasında 1°C aralıklar ile sıcaklık değeri set edilebilir.


Analitik versiyon olan PRECISA XM 120 modelde ise  xm 60 modele ek olarak tartım kapasitesi 120 grama kadar çıkıp neredeyse hem bir hassas terazi hem de nem tayin cihazı olarak kullanılabilme özelliğine sahip olmuştur XM 60 model de 5 adet olan metot hafızası bu modelde 50 dir. Grafik aydınlatmalı dokunmatik LCD  ekran ile menü içerisinde son derece rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. istatistik özellikli modelde analizlerinizi hesaplama raporlama imkanı mevcuttur

 

 

 

 

 
  XM60  - XM120  
 

PRECISA XM60 NEM TAYİN CİHAZI

PRECISA XM60 NEM TAYİN CİHAZI