..LABOMAR TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER...   Araştırma Geliştirme, Kalite Kontrol ve Endüstriye Yönelik Test Cihazları İmalat ve İthalatı Konularında Faaliyet Yürütmektedir...    Tel : 0216 417 70 01      Faks : 0216 417 33 50... Hemen Arayın... Elektronik posta için logomuza tıklayın...  Sitedeki tüm linkleri liste halinde görmek için buraya tıklayın.

 

Bize yazın

Hakkımızda > Erişim > Site Haritası: ANA SAYFA

 

          
 

pH Metre ve Elektrot Çeşitleri, Çözelti ve Aksesuvarlar

 
 

pH Metre Çeşitlerine Genel Bakış

Laboratuvarların en temel ihtiyaçlarından olan pH metreler günümüzde yüzlerce değişik ihtiyaca göre üretilmektedir. En basit cep tipi pH metrelerin yanı sıra online ölçüm ve kontrol yapabilen modellere kadar uzanan bu yelpazede; 

 • Otomatik veya manuel kalibrasyonluRS 232 PC ve yazıcı uyumlu,
 • Ekranda pH ve Sıcaklık göstebilenDeğişik hassasiyet seçenekleri,
 • ORP redoks ölçümü yapabilen modeller,
 • IP 67 su dökülme ve sıçramaya karşı korumalı,
 • GLP Good laboratory practise formatında kayıt tutabilen,
 • Dahili printerli, 
 • Akıllı elektrotlu, 
 • Belirli aralıklarla ölçümleri hafızaya alabilen, 
 • Ekran aydınlatmalı (Backlight)

model seçeneklerimiz mevcuttur

 

 

 

 

 
 

Labotaruvarların Vazgeçilmezi

 
   
     

 Detay

 

Cep Tipi pH metreler

Ekonomik ancak kısa ömürlü cihazlardır. Daha çok kazan sularının kontrolü ve havuzlarda daha uzunca kullanılabilirler. Hassasiyetin çok önemli olmadığı, pratik taşıma amaçlı durumlarda tercih edilebilirler . 

 

 

 

 

 

 

 
 

En Ekonomik

 
 

 
     
 
 

Taşınabilir ve Masa tipi pH Metreler

En geniş kullanım ve model aralığına sahip, elektrik veya pil beslemeli, araştırma geliştirme laboratuarlarında ve sahada kullanılan cihazlardır.Taşınabilir modellerin hassasiyet veya doğruluk bakımından diğerlerinden bir farkı yoktur. Bu modeller taşınabilir donanımları ile satılırlar.Su geçirmez IP 67 modelleri mevcuttur. 

 

 

 

 

 

 
   
 

 
     

 

Hanna Elektrodlar     Ekonomik Elektrodlar     WTW Elektrodlar   

 

pH Elektrotları

pH metreler gibi amaca ve ihtiyaca yönelik olarak üretilirler. Maalesef genellikle standart elektrot ile satılan pH metreler ile tedarik edildiklerinden bir çok cihazın adı kalitesize çıkmıştır. Çok genel basit ölçümler dışında mutlaka ihtiyaca yönelik olarak seçilmelidirler. Ayrıca periyodik olarak bakım gerektirdiklerinden pek çoğu kullanım sürelerinin çok altında performans verebilmektedir.

Başlıca Elektrot tipleri (Detayları yandaki linklerde mevcuttur)

Laboaratuarlarda rutin kullanımdan redoks ölçümlerine kadar çeşitli amaçlar için elektrod çeşitlerimiz mevcuttur. (Tüpler için, biyoteknoloji için, Yüzeyden yapılan ölçümler için küt uçlu. vb)

Gıdaya yönelik elektrotlar

ise içerisinde gümüş elektrolid sıvısı barındırmadıkları için ürünü elektrottan kaynaklanabilecek bulaşma ve kirlenmelerden korumakta ve tam güvenlik sağlamaktadır. Peynir, et ve ya donmuş ürünler için de dizayn edilen modeller bulunmaktdır. Uç kısımları sivri şekildedir. Yağ oranı yüksek ürünler için idealdir. Sert cisimlere saplamak için özel bıçak kılıflar gibi aksesuarları olabilir.

Kombine elektrotlar

Aşağıda sınıflanan modellerin sıcaklık sensörlü olan çeşitleri de mevcuttur. 
Sıcaklık harici bir prob ile de ölçülebilinir.

Doldurulabilir elektrot 

Ayrıca elektrot içindeki sıvının değiştirilebilir olan tipleri de bulunmaktadır.

Epoksy Elektrotlar

Daha çok portatif pH metreler ile kullanılan darbeye daha mukavim, daha ekonomik elektrotlardır. Tepki süreleri cam elekrotlara göre daha uzundur.

Cam elektrotlar

Kuvvetli asitler, viskozitesi yüksek maddeler için daha uygun elekrotlardır. Hızlı sonuç verirler.

 

 

 

 

 
  Elektrot Çeşitleri  
 

 
     

 
 
 

Diğer Aksesuar ve Çözeltiler

Kalibrasyon ve temizleme çözeltileri. Elektrot dolum sıvıları

Elektrotların Kalibrasyonu için pH değerleri ayarlanmış referans çözeltilere ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca elektrot uçları membran şekilde gözenekli ve geçirgen olduğundan belli aralıklarla içerisindeki sıvının yenilenmesi gereklidir. Bu membranın temizlenmesi için de elektrot temizleme sıvıları kullanılmalıdır.

Aşağıdaki aralıklar Hanna Modeller için geçerli olmak ile birlikte Tüm pH metrelerde kullanılabilinir. WTW için özel çözelti istemeniz halinde tarafımıza görüşünüz.

 • pH 4.01 Buffer Solüsyon

 • pH 6.86 Buffer Solüsyon

 • pH 7.01 Buffer Solüsyon

 • pH 9.18 Buffer Solüsyon

 • pH 10.01 Buffer Solüsyon

 • pH & ORP Buffer & Electrolit Solüsyonları

 • Sodium, Sodium Choride & Fluoride Solüsyonları

 • Elektrod temizleme (Yağ, Protein, inorganik maddeler, organik yağlar için farklı seçenekler vardır), saklama ve dolum solüsyonları 

 • Fabrika sertifikalı versiyonlar mevcuttur.  Uluslararası geçerli sertifika istenmesi halinde Yurt içinde her hangi bir yetkili akredite merkezi ile görüşülmesi tavsiye olunur.

Elektrod tutucular klipsler ve stant çeşitleri.

Elektrotların en ergonomik ve aktif kullanılması için 3 eksenli 3 elektrot  tutabilen ve daha değişik çeşitli tiplerde stantlarımız mevcuttur..

Asansör / lift 

Minimum Kapanma 70 mm
Maxsimum Yükselme 260 mm
Taban Ölçüsü140x120