LABOMAR TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER

Tel : 0216 417 70 01 / Fax : 0216 417 33 50

 
 

www.labomar.net   /  webinfo@labomar.net  

 

 

 

Hassas tüp fırınlar ısıtma bölgesi içerisinde kararlı bir ortam ve sıcaklık dağılımı oluşturmak üzere tasarlanmıştır. Split fırınlar çalışma tüpünün gerektiğinde değiştirilmesi açısından kullanıcıya olağan üstü bir rahatlık sağlar. Split fırınların ısıtılması çok yüksek ısı izolasyon yeteneğine sahip olan Kanthal-Fibrothal modülleri tarafından yapılır. Bu modüllerde, rezistans telleri vakum altında şekillendirilmiş seramik fiberlerin içine gömülmüştür. Split modellerimiz müşteri ihtiyacına göre her boyutta ,dikey veya yatay olarak üretilebilir.
Standart Tüp Fırınlarda rezistans telleri Seramik tüplerin üzerine sarıldığı için farklı çalışma tüplerinin kullanımı ve değiştirilmesi mümkün olmaz. Kanthal HAS serisi ısıtma modülleriyle kullanıcı gerektiğinde çalışma tüpünü kolaylıkla değiştirebilmektedir. Split fırınlar standart olarak bir ısıtma bölgeli (1 zone’lu) olarak üretilmektedirler. Fakat müşteri ihtiyaçları doğrultusunda, tüp içerisinde daha kararlı ve daha uzun bir ısıtma bölgesi yaratmak için 3 zone’lu (ısıtma bölgeli ) üretmek de mümkündür. Split fırınlarda standart kontrol cihazlarımız kullanılabildiği gibi programlı gelişmiş kontrolcülerin uygulanması veya örneğin 3 zone’lu fırınlarda ısıtma bölgelerini Master & Slave kontrol kombinasyonuyla ya da her bir bölgeyi bağımsız olarak kontrol etmek de mümkündür. Detaylı bilgi için lütfen bizimle temasa geçiniz.
3 ZONLU FIRINLAR

3 Zone’lu hassas fırınların tasarımı, tüp fırınların yapısına benzemekle birlikte toplam ısıtma bölgesi 3 bölgeye ayrılarak her biri ayrı kontrol cihazları tarafından kontrol edilir. Böylece tüp içerisinde daha geniş bir kararlı ısıtma bölgesi ve daha düşük sıcaklık gradienti (±5°C) sağlanır.


HACİM VE EBATLAR VE TEKNİK ÖZELLİKLER İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ