LABOMAR TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER

Tel : 0216 417 70 01 / Fax : 0216 417 33 50

 
 

www.labomar.net   /  webinfo@labomar.net  

 

 

 


Bazı laboratuar işlemleri normal atmosfer şartlarının yanı sıra, kontrollü atmosfer ortamında çalışmayı gerektirmektedir. Protherm PTF serisi tüp fırınlar, özel atmosfer şartlarını simüle edilebilmeyi ve farklı gaz atmosferleri yaratmayı mümkün kılar . Bu seride, farklı boru çaplarında,çeşitli uzunlukta ısıtma bölgesine sahip ve 1600 °C sıcaklığa kadar ısınabilen ürünler yer almaktadır.

1200 °C’ye kadar boru üzerine sarılı tel rezistans ile çalışan fırınlar, Kanthal Silisyum Karbür ısıtıcı elemanların kullanılmasıyla 1600°C’lik çalışma sıcaklığına kadar ulaşabilmektedir. Çalışma tüpü müllit veya re-kristalize edilmiş alüminadır ve fiyata dahildir.

Dış kasa elektrostatik toz boyalıdır ve dış yüzeyde yer alan delikli sac kaplaması maksimum çalışma güvenliği için daha soğuk bir yüzey sağlar.

Tüp fırınları isteğe bağlı olarak dikey ve/veya yatay çalışacak şekilde üretmek mümkündür. Farklı proseslerde kullanılmak üzere, tüp içerisinde kontrollü atmosfer ve vakum ortamı yaratmak için NiCr gaz besleme ve vakum flanşlarını firmamızdan temin etmeniz mümkündür. Ayrıca ürünle beraber ısı kaybını minimize etmek için boru çapına uygun ısı kalkanları verilmektedir.  • Fırınlarda kullanılması muhtemel tüm tüp ölçülerini karşılayabiliriz fakat listede önerilenler stoklarımızda mevcuttur.
  • Müllit veya re-kristalize edilmiş alümina çalışma tüpleri Türkiye’de temsilciliğini yapmış olduğumuz Almanya Haldenwanger kökenlidir.
  • PTF/CS modeli sadece karbon ve kükürt analizi için kullanılan hassas bir fırındır ve Kanthal VE tipi Silisyum Karbür elementleri kullanılır.
  • SiC ısıtma elemanlarının kullanıldığı tüm fırınlarda standart olarak yüksek sıcaklık alarm güvenlik sistemine sahiptir.
  • Tüm Protherm fırınları için imalat hatalarına karşı 2 yıl garanti sağlanmaktadır. Fakat fırın taban plakaları,seramik tüpleri ve rezistanslar sarf malzemesi niteliğindedir ve garanti kapsamında değildir. Değişime gerek duyulduğunda bu parçaları stoklarımızdan temin etmek mümkündür.
  • Kontrollü atmosferler için paslanmaz çelik gaz besleme flanşları opsiyoneldir. Ayrıca tüp fırınları için izolasyon tapası ve ısı kalkanları sağlanabilir. İhtiyacınız olduğunda lütfen bildiriniz.
  • Tüp fırınlarının standart modeli yataydır. Dikey modeller istendiğinde çok küçük bir ilave maliyetle sağlanabilir. Lütfen taleplerinizde belirtiniz.
  • Üniversal modellerimizi fırın her boyutta üretmek mümkündür

HACİM VE EBATLAR VE TEKNİK ÖZELLİKLER İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ