..LABOMAR TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER...   Araştırma Geliştirme, Kalite Kontrol ve Endüstriye Yönelik Test Cihazları İmalat ve İthalatı Konularında Faaliyet Yürütmektedir...    Tel : 0216 417 70 01      Faks : 0216 417 33 50... Hemen Arayın... Elektronik posta için logomuza tıklayın...  Sitedeki tüm linkleri liste halinde görmek için buraya tıklayın.

 

Bize yazın

Hakkımızda > Erişim > Site Haritası: ANA SAYFA

 

          
 

BROOKFIELD VİSKOZİMETRE

 Model seçim tablosu bir bakışta tüm model özellikleri 

 

Brookfield Viskozimetreler _ Rotatif

Viskozite : shear rate (Kesme Hızı) ile shear stress (kesme Dayanımı) oranıdır.

Shear stress : Bir sıvının akabilmesi için gerekli olan güç 

Shear rate : Akma hızı

En genel viskozite birimi  "Poise" olup, 

1 cp(centipoise)=1 mPas (milipaskal-second)(1 cP = 10-3 Pa. s). 

 

 

 

 

 
 

Standardın Adı...

 
   
     

Detay

 

DV Serisi Brookfield Viskometre ve Rheometreler 

Analog okumalı viskometreler çeşitli kalite kontrol uygulamaları için düşük maliyetli çözüm sunar.DV-E serisinin analog göstergeli versiyonu olarak tanımlanabilir.Devir ayarı ve spindle numaraları  mekanik olarak set edilir. Viskozite (Akışkanlık) Analog göstergeden kırmızı ibre yardımı ile dönen skalanın fren tuşuna basılarak aldığı değere göre okunur ve Brookfield tarafından hazırlanmış özel bir tablo ile gerçek cP (centipoise) veya mPa.s (miliPaskal saniye) olarak belirlenir. Ölçülecek viskozite aralığına göre  model bir viskometre seçilir.

DV-E Serisi Ekonomik Viskometreler 

DV-E ekonomik viskometreleri ekonomikliği ve pratikliği Brookfield mükemmelliği ile birleştiren cihazlardır. Brookfield DV-E Viskometre ölçüm kriterlerinde kendi standartlarını belirlemiş bir cihazdır. Ölçüm parametrelerini kolaylıkla değiştirmeye olanak sağlar; birkaç tuşa basarak veya tuşu çevirerek kontrol edilir. Dijital göstergesi sayesinde kolay, kesin ve doğru olarak viskozite ve %torku okumayı olanaklı kılar. Üretim garantisi ile güvenli ve uzun ömürlüdür.

DV-I+ Serisi Viskometreler

DV-I+ serisi viskometreler akışkanlık ve %tork ölçümü için dijital gösterge ve tuş takımı olanağı sunar. Ayrıca %tork için 0-1 VDC analog çıkışı vardır. 18 farklı spindle hız seçeneği ile esnek ölçüm yeteneğine sahiptir. Tüm cihazlar viskozite aralığına göre spindle seti ve laboratuvar taşıma çantası ile birlikte teslim edilir.

DV-II+ Pro Serisi Viskometreler

Programlanabilen DV-II+ Pro viskometreleri, DV-I+ serisinin tüm özelliklerine ek olarak standart ısı probu ile ölçüm sıcaklığını gösterir, RS-232 portu ile veri alışverişi yapar (özel yazılımı ile) bilgisayar kontrollü test yapabilme özelliğine sahiptir ve ek aparatlar ile ‘Shear Rate’ ve ‘Shear Stress’ değerlerini gösterir. Tüm DV-II+ Pro viskometreler 54 değişik dönüş hızı seçeneğine sahiptir. Şimdi RHEOCALC yazılımı ile hem kontrol edilebilir hem de ölçüm verileri alınıp saklanabilir, grafiği çizdirilebilir

DV-III+ Serisi Programlanabilir Rheometreler

DV-III+ Rheometreler 2.600 hız seçeneğine sahiptir (0.1 RPM’den 250 RPM’ye kadar). Rheocalc yazılımı ile bilgisayar kontrollü test yapabilme özelliğine sahiptir, ayrıca kendi belleğine de kayıt yapılabilir. DV-II+ Pro gibi akışkanlığı ve ısıyı aynı anda gösterebilir ve gerekli aparatlarla ‘Shear Rate’ ve ‘Shear Stress’ değerlerini gösterebilir. 4 satır göstergesiyle bilgisayara bağlanmaksızın tuş takımı yardımıyla programlanabilir. 10 adet en az 25 işlemli test akışı kaydedilebilir. Bir kere programlandıktan sonra tüm işlemleri kendisi yapar ve eğer bir yazıcı bağlandıysa çıktısını otomatik olarak alır ve verileri kaydeder. Rheometre taşıma çantası, laboratuvar ayaklığı ve seçilen akışkanlık aralığına uygun spindle seti ile birlikte teslim edilir.

 

 

 

 

 
  DV - DVE - DV1+ - DVII+ - DV-III+  
 

Brookfileld Analog Viskometreler LV, RV, HA veya HBBrookfileld  Ekonomik Viskometreler DV-E e serileri

Brookfield DV-II+ Pro Serisi Viskometreler

 

Brookfield DV-III+ Serisi Programlanabilir Rheometreler

 
     

Detay

 

KU-II+ Serisi Krebs Unit Viskometreler

Krebs, gram, cPs birimlerinde direkt gösterim ve ölçüm sürekliliği için yeni ve geliştirilmiş deney olanağı sunan KU-II+ viskometreler boyalar, kaplama maddeleri ve buna benzer maddeler (mürekkep, yağ, vs.) için birincil test cihazıdır. LED göstergesiyle Krebs birimlerini 0,1 KU çözünürlüğünde ve Gram değerini de 1 gm çözünürlüğünde gösterir. Ölçüm aralığı 40 ile 141 KU; 32 ile 1099 gm, 27 ile 5274 cPs doğruluğu ±%1 ve tekrarlanabilirliği ±%0,5 ‘tir. Çıkışına yazıcı bağlayarak dosyalama kolaylığı sağlar. Kolay kullanımlıdır, hafiftir rahat taşınır, sektör standartlarına (ASTM D562) uygun üretilmiştir.

CAP 1000 & CAP 2000 Serisi, Yüksek Kesme Aralıklı (Shear Rate)  Viskometreler

CAP viskometreleri yüksek kesme aralıkları (150 ile 26.600 s-1) için üretilmiştir. Birincil uygulama alanı boyalar, reçineler ve kaplama ürünleri (spreyler, fırça ürünleri, vs.) ‘dir. En uygun kullanım alanları Kalite Kontrol veya Araştırma ve Geliştirme çalışmalarında kolay ve hızlı ölçüm yapmak gerektiren yerlerdir (numuneyi koyup ölçüm yapmak ve temizleyip tekrar ölçüme hazır hale getirmek 2 dakika gibi kısa bir sürede yapılır). İki sıcaklık aralığında ölçüm yapmak için seçilir; Düşük sıcaklık: 5° ile 75° C, Yüksek sıcaklık: 50° ile 200° C. Akışkanlık ölçüm aralığına göre altı çeşit koni mevcuttur. Bir adet spindle CAP viskometrelerinde standart olarak bulunur.

 

 

 

 

 
   
 

Brookfield Krebs unit viskozimetre

Brookfield Krebs unit viskozimetreCAP2000

 
     
 
 

Rheometreler

Numunenin viskozite profilin tayini için, shear rate (Kesme Hızı) veya shear stress (kesme Dayanımı) tespitlerinde kullanılmaktadır. Bu amaçla saha tipi yani hemen ürünün yanında spindle' ın daldırılarak shear stres değerini ölçebileceğiniz YR-1 Yield Rheometer kullanılabilir.  

Laboratuvar amaçlı, araştırma geliştirme ye yönelik çalışmalarda kademeli veya tek noktadan analizler için Rate ve Stress değerleri kontrollü  R/S Rheometer  ilk seçiminiz olacaktır. 

Dinamik koaksiel silindirli shearrate kontrollü PVS Rheometer  ise kaynama noktasının önemli olduğu basınç ve sıcaklık altındaki numunelerde vaz geçilmezdir. Aynı zamanda Bu cihaz ile imalat şartlarını laboratuvarınızda test etmek için de kullanabilirsiniz.  

 

 

 

 

 
 

YR1- R/S - PVS

 
 

YR-1 Yield Rheometre

R/S RheometreBrookfield  PVS Rheometre