..LABOMAR TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER...   Araştırma Geliştirme, Kalite Kontrol ve Endüstriye Yönelik Test Cihazları İmalat ve İthalatı Konularında Faaliyet Yürütmektedir...    Tel : 0216 417 70 01      Faks : 0216 417 33 50... Hemen Arayın... Elektronik posta için logomuza Tıklayın...  Sitedeki tüm linkleri toplu halde görmek için buraya tıklayın.

 

Bize yazın

Hakkımızda > Erişim > Site Haritası: ANA SAYFA

 

          
 

YÜKSEK DERECELİ FIRINLAR, KÜL FIRINLARI

 Detay

 

Elektromag ve Termal Laboratuvar Tipi Kül Fırınları

Cihazlar diş protez laboratuarlarında, altın ayar laboratuarlarında, seramik, kimya, gıda, metalurji sektörlerinin kalite kontrol ve araştırma laboratuarlarında yüksek ısı gerektiren pişirme, kimyasal yakma, ısıl işlem nötralize etmek gibi işlemlerin gerçekleştirilmesinde kullanılırlar.

Rezistansların ortam havasıyla temas eden açık tipleri olduğu gibi işlem görecek malzemeden etkilenme ihtimaline karşı hava ile teması olmayan kapalı tipleri de vardır.

Rezistansları taşıyan özel kanallı tuğlalar demir oranı minimum buna karşılık aliminyumoksit oranı maximum düzeyde olan ateş tuğlasıdır.Bütün modellerde kimyasal yakma işleminde kullanılacak yakma bacası ve kapak üzerinde, yanma işlemini gözlemek için gözlem deliği mevcuttur.

Çok sık açma kapama gerektiren çalışmalar için geliştirilmiş giyotin tipi kapaklı model ve uzun süreli işlemlerde kullanılan geniş hacimli önden sıkmalı tip kapaklı modelin yanı sıra, ağırlık etkisiyle kapanan ve açıldığında kullanıcıya tezgah görevi gören tip kapaklı model de mevcuttur.

 

 

 

 

 
 

Ekonomide rakipsiz

 
   
     
 
 

Protherm

Laboratuvar Tipi : Kül fırınları, 1800 °C Kamara Fırınlar, Asansörlü fırınlar

Kullanılabilir hacimleri  5 ile  33  lt. arasında değişen kapasitelerde, max. 1600°C ye çıkan muhtelif modeller mevcuttur. 1300 °C kadar olan modellerde ekonomik hücre içine gömülü açık rezistans kullnılmıştır. Bu derecenin üzerindeki modellerde ise khantal tipi silikon krbit ısıtıcılar tercih edilmiştir. Sertleştirme, temperleme gibi ısıl işlemler, termal yaşlandırma prosesleri, ateşleme testleri, seramik malzemenin pişirilmesi, sinterleme, demir dışı metallerin eritilmesi, kimyasal analizlerde parçalanma, numunelerin yakılması ve gravimetrik analiz gibi çalışmalarda Protherm kül fırınlarını kullanabilirsiniz.Bütün modeller PID kontrollüdür . 16 step, 12 step, 4 step ve 1 step olmak üzere programlanabilir. Ön kapak giyotin tipte yukarı doğru açılarak güvenlik ve alan sağlar.

  • Ayrıca 1800°C ‘ye ulaşan Yüksek Sıcaklık Kamara Fırınları serisini size sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu seri 4-10 litre kapasitelidir ve Kanthal kökenli güçlü molibdendisilisit (MoSi2) ısıtma elemanları ile donatılmışlardır.
  • 1800°C’lik Kamara Fırınlarının yanı sıra 200,300,400 mm’lik ısıtma uzunluklarına sahip Yüksek Sıcaklık Tüp Fırınlarımızı size sunmaktayız. Hem yatay hem de dikey olarak üretilmesi mümkün olan bu fırınlar, yüksek sıcaklılarda vakum ve kontrollü gaz atmosferi altında yapılması gereken çalışmalar için vazgeçilmez cihazlardır. 
  • Alttan yükleme ve çabuk boşaltma gereksinimlerini karşılayan tümüyle yeni olan Asansörlü Fırınlar serisi bu bölümde ilginize sunulmuştur. Bu tip fırınların temel uygulama alanları, fırından numunelerin hızla çıkartılmasını gerektiren testler veya Cam Ergitme veya Porselen sırlama işlemleridir. Numunenin üzerine uygun bir potanın ters olarak kapatılmasıyla kontrollü atmosfer altında çeşitli uygulamalar yapmak ve gaz beslemek mümkündür

Tüp fırınları

Teknik özellikleri, boyutları ve şekilleri çok farklı olmakla birlikte genel olarak tel sargılı, split, yüksek sıcaklık, üç ayrı sıcaklık bölgesi sağlayan üç zonlu, vakumlu ve belli açılarda ayarlanabilen tüp fırınlar olmak üzere ayrılabilirler. Gaz analizi, malzeme araştırmaları, seramiklerin sinterlenmesi ve pişirilmesi kristallendirme, toz metalurjisi, termoeleman kalibrasyonu, termal bozunma ve süper iletken araştırmalarında tüp fırınları kullanabilirsiniz. Maksimum sıcaklık 1600°C ye kadar ayarlanabilir.

Split Modüler ve 3 Zonlu fırınlar

Hassas tüp fırınlar ısıtma bölgesi içerisinde kararlı bir ortam ve sıcaklık dağılımı oluşturmak üzere tasarlanmıştır. Split fırınlar çalışma tüpünün gerektiğinde değiştirilmesi açısından kullanıcıya olağan üstü bir rahatlık sağlar. Split fırınların ısıtılması çok yüksek ısı izolasyon yeteneğine sahip olan Kanthal-Fibrothal modülleri tarafından yapılır. Bu modüllerde, rezistans telleri vakum altında şekillendirilmiş seramik fiberlerin içine gömülmüştür. Split modellerimiz müşteri ihtiyacına göre her boyutta ,dikey veya yatay olarak üretilebilir.
Standart Tüp Fırınlarda rezistans telleri Seramik tüplerin üzerine sarıldığı için farklı çalışma tüplerinin kullanımı ve değiştirilmesi mümkün olmaz. Kanthal HAS serisi ısıtma modülleriyle kullanıcı gerektiğinde çalışma tüpünü kolaylıkla değiştirebilmektedir. Split fırınlar standart olarak bir ısıtma bölgeli (1 zone’lu) olarak üretilmektedirler. Fakat müşteri ihtiyaçları doğrultusunda, tüp içerisinde daha kararlı ve daha uzun bir ısıtma bölgesi yaratmak için 3 zone’lu (ısıtma bölgeli ) üretmek de mümkündür. Split fırınlarda standart kontrol cihazlarımız kullanılabildiği gibi programlı gelişmiş kontrolcülerin uygulanması veya örneğin 3 zone’lu fırınlarda ısıtma bölgelerini Master & Slave kontrol kombinasyonuyla ya da her bir bölgeyi bağımsız olarak kontrol etmek de mümkündür.

3 Zone’lu hassas fırınların tasarımı, tüp fırınların yapısına benzemekle birlikte toplam ısıtma bölgesi 3 bölgeye ayrılarak her biri ayrı kontrol cihazları tarafından kontrol edilir. Böylece tüp içerisinde daha geniş bir kararlı ısıtma bölgesi ve daha düşük sıcaklık gradienti (±5°C) sağlanır.

Seramik Fırınları sanayi tipi Fırınları

Seramik atölyeleri ve ve her türlü tavlama ve pişirme amacına uygun olarak 10m3 hacimlere kadar hücre içine gömülü tipte spiral tip ısıtıcılar kullanılarak üretilmiş fırınlardır

 Cam Ergitme Fırınları

Üstten ısıtma sistemli fırınlardır ve ve daha hızlı soğutma sağlayabilirler. Kolay Hareket edebilmeleri için tekerlekli olarak imal edilirler. Bu modellerde ergitme safhalarını gözlemlemek mümkün olabildiği gibi kontrol etmekte çok pratiktir.  Kullanıcı isteğine göre daha büyük kapasitelerde ve hidrolik kaldıraçlı modeller üretilebilir.

Özel yapım Fırınlar :  

Her amaç ve aplikasyon için çeşitli özel ebatlarda fırınlar imal edilebilmektedir. Fırın yükleme arabalı modeller en çok tercih edilen taleplerden biridir.

 

 

 

 

 
 

İhtisas Firması

 
 

Protherm laboratuvar tipi fırınlar

Protherm tüp tipi fırın çeşitleri 3 zonlu modeller mevcuttur

Protherm Seramik ve Endüstriyel Fırınlar

 

Protherm Cam Ergitme Fırınları

 
     

Detay

 

Sıcaklık kontrol üniteleri  

Fırınların kullanım amaçlarına ve uygulamanıza yönelik olarak ihtiyaca uygun kontrol üniteleri mevcuttur. 

  • Zaman ve sıcaklık değerleri
  • Kademeli zaman sıcaklık değerleri
  • 8 programlı 16 kademeli kontrol ünitelerine kadar her çeşitte...
 

 

 

 

 
  Honeywell  
 

Sıcaklık konrol üniteleri